czwartek, 14 czerwca 2018

W piątek wracam do Polski

Przymusowy urlop 2 tygodniowy koszt przejazdu 2x300zł + 2x20zł= 640zł straty na przejazd. Na czas urlopu nie można tu mieszkać a płacić za pokój trzeba.
Podobnież rotacja w pokoju musi być ze względu, że mieszka tu 6 osób. Co 6 tygodni 2tygodnie przerwy.

Oczywiście wracam TU pracować

10 komentarzy:

 1. Chamstwo, że trzeba płacić za pokój i nie można w nim mieszkać. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieszkanie 70 euro x2=140x4.2=588zł te pieniądze też w błoto. Jak by nie zmuszali do wyjazdu byłoby uczciwie bo tak trace 1200zł oraz czas 2 tygodnie to 80h oraz min 40h nadgodzin

   Usuń
  2. ja chce pracować a nie odpoczywać. To proste

   Usuń
  3. Człowieki pierdol taką robotę, albo próbuj bezpośrednio na firmę, co to za lipa, że takie warunki? Już w niemczech lepiej wyjdziesz mówię Ci

   Usuń
  4. Obecnie nie mam wyboru jestem gołodupcem z słabym angielskim. Ucze się angielskiego obecnie w pracy rozmawiam tylko w tym języku(na obecnym dziale są sami holendrzy i rumuni). Jest progres mam dach nad głową. Możliwe, że zrobią mi kurs na wózek widłowy a to już lepsza stawka godzinowa 12-13euro.

   Usuń
 2. Delikatnie mówiąc oszukują Cię. Jest to typowe - ja też tak kiedyś miałem. Polska agencja pracy Work Service rąbała mnie na kosztach mieszkania. Konkretnie mieszkałem na melinie, a płaciłem jak za normalne. Kiedy zmieniłem mieszkanie, jeszcze przez pewien czas płaciłem za oba. Na sam koniec ich naganiacz nie rozliczył się ze mną na jakieś 2000. Morał z tego jest taki, że za granicą należy trzymać się z dala od rodaków.
  Co mogę doradzić? Może poszukaj na te dwa tygodnie pracy w rolnictwie gdzieś w okolicy, może nawet w Niemczech. Jest teraz sezon. Będziesz miał gdzie mieszkać i nie wydasz dużo na dojazdy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chłopie u mnie potrzebują na komisjonowanie. Takie miasto Bottrop jest niedaleko Ciebie, mieszkanie robocze w Essen, 2 osoby na pokój, 4 na całe mieszkanie i 160e+15e za wifi w domu. 9,49brutto po 8/10h dziennie pracujemy plus soboty często. Ja bym Cię woził stamtąd do pracy, bo chłopaków też wożę co tam mieszkają. Teraz zarobiłem 1250e, ale mieszkam z jednym typem na prywatnym i nie płacę nawet za chatę. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To na chłodni temp. 4 stopnie jest. Ja mieszkam blisko tych roboczych mieszkań, więc w te i we wte miałbyś transport 10km w dwie strony za 5euro tygodniowo. ;)

   Usuń
  2. I tylko od 8 do 16, czasami też na 7 do 16, albo na 6. W soboty na 6 zawsze. Jest stołówka są obiady za 3,5euro z napojem.

   Usuń